UNLU MAMULLER SEKTÖRÜNE BÜYÜK GURUR

UNLU MAMULLER SEKTÖRÜNE BÜYÜK GURUR


Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'na (DEİK) bağlı 145 iş konseyinin seçimli genel kurulu, Cumartesi günü eş zamanlı yapılarak, yeni başkanlar ve yürütme kurulu üyeleri seçildi.

İki yılda bir düzenlenen seçimlerde toplam 2 bin 530 oy kullanıldı. İş konseylerinin yeni başkan ve yürütme kurulları 2 yıllık çalışma dönemi için göreve geldi. DEİK Başkanı Nail Olpak, "İş konseylerimiz bizim omurgamız ve bir omurganın var oluş gayesi; maksimum derecede sağlam, olabildiğince esnek, vücudumuzun ihtiyaçlarına olabildiğince verimli destek sağlamaktır. Bu verimi sağlamak adına seçimlerimizin son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Önümüzdeki süreçte, İş Konseylerimiz ile yeni başarılara imza atmaya devam edeceğiz" dedi.


SEKTÖRDEN BİR İSİM DE İŞ KONSEYLERİNDE
Bu arada DEİK İş Kurullarına unlu mamul makineleri sektöründen de tanınmış bir isim yer aldı. Merkezi Bursa'da bulunan Ergünler Makine'nin Genç ve Başarılı Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Ergün, Türkiye-Kırgızistan İş Konseyi'nin yürütme kurulu üyeliğine seçildi. Ergün'ün bu başarısı sektör adına bir ilk oldu.