Anasayfa / Gıdavizyon TV / BAKAN SOYLU FIRINCILARA SÖZ VERDİ

BAKAN SOYLU FIRINCILARA SÖZ VERDİ

İstanbul fırıncıları, sorunlarını aktarmak ve çözüm talep etmek için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile biraraya gedi.

24 Haziran seçimlerine 3 gün kala düzenlenen toplantı, Esenler Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.  Toplantıya İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, oda yönetimi, Trabzon Fırıncılar Odası Başkanı Davut İlik, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, İstanbul’un çeşitli yerlerinden gelen fırıncılar, fırın işçileri ve vatandaşlar katıldı.

Toplantı öncesi, salonun içi ve çevresi fırıncıların sorunlarını anlatan afiş ve pankartlarla donatıldı. Erdoğan Çetin ve Oda yönetimi, Bakan Soylu’yu Kültür Merkezi girişinde karşıladı. Ardından toplantıya geçildi. İlk konuşmayı yapan Erdoğan Çetin, Bakan Soylu’ya fırıncıların sorun ve beklentilerini aktardı.

Ardınan  Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu kısa bir selamlama konuşması yaptı. Kürsüye son olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geldi. Soylu konuşmasına fırıncılarla ilgili duygularını aktararak başladı.

Konuşmasının ilerleyen bölümlerini partisinin çalışmalarını anlatmaya ayıran Bakan, konuşmanın son bölümünde fırıncılara, başta ruhsat devri ve ruhsatsız fırınların kapatılması olmak üzere,sorunların çözümünde destek sözü verdi.

Toplantının sonunda İstanbul ve İzmir’den gelen fırın işçileri, özel olarak yaptıkları ve üzerinde ismi yazan ekmeği Bakan Soylu’ya hediye etti. İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin ve Trabzon Fırıncılar Odası Başkanı Davut İlik, toplantıyı Gıdavizyon TV için değerlendirdi.Her iki başkan da toplantının verimli geçtiğini söyledi.

Bakan Soylu’ya sorunlarını aktarma şansı bulduklarını belirten fırın işçileri de, çözüm için umutlu olduklarını dile getirdi.

Kontrol

SEKTÖRÜN KALBİ ANKARA’DA ATACAK

Bu yıl Ankara’da 4.’sü yapılacak olan ve isim değiştirerek IBAKTECH adını alan Ankara Ekmek, Pasta …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir