TÜM FIRINCILAR FEDERASYONU HIZLI BAŞLADI

TÜM FIRINCILAR FEDERASYONU HIZLI BAŞLADI


Kuruluşunu kısa süre önce ilan eden Tüm Fırıncılar Federasyonu çalışmalara hemen başladı. Federasyon yetkilileri, bugün neredeyse tam kadro Ankara’ya çıkarma yaparak bakanlık yetkilileri ve milletvekilleriyle biraraya geldi ve sektörün sorunlarını aktardı.

 

Tüm Fırıncılar Federasyonu Başkanı Selahattin Büyük ile federasyonun üst düzey yöneticilerinden İsmail Demir, Salih Canpolat, Zilal Bozoğulları, Salim Duruakan, Mikail Özçelik, Fatih Çepni, Mustafa Tok’tan oluşan ekip, Ankara’da bir dizi temaslarda bulundu. Federasyon yönetimi, ilk olarak Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda Kodeks Daire Başkanı Selman Ayaz ile biraraya geldi. Görüşmede, ekmek fiyatları ve ruhsatsız fırınlar başta olmak üzere fırıncıların yaşadığı bütün sorunlar Başkan Ayaz’a aktarıldı ve çözüm noktasında destek istendi.

 

Federasyon ekibi daha sonra İyi Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu ile 65. Hükûmetin Gençlik ve Spor Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak’la biraraya geldi. Bu görüşmelerde de vekillere sektörün sorunları anlatılıp, kendilerinden destek talep edildi.

 

Görüşmelerin sektör adına çok verimli geçtiğini ifade eden Tüm Fırıncılar Federasyonu Başkanı Selahattin Büyük, fırıncıların içinde bulunduğu bütün sorunları bu toplantılarda gündeme getirdiklerini ifade ederek; “Konuşulmadık konu ve sorun bırakmadık. Sektörün beklentilerini ve çözüm önerilerini sayın Gıda Kodeks Daire Başkanımıza ve sayın milletvekillerimize aktarıp bizlere destek olmalarını istedik. Kendileri de sağolsunlar bize çok yardımcı oldular ve bizleri dikkatle dinlediler. Sorunlarımızın takibi konusunda söz aldık. İnşallah gelecek günlerde fırıncıların yaşadığı sorunlar ilgili makamlarda gündeme gelip tartışılacak. Ayrıca sektörümüz için çok önemli bir konuda da federasyon adına güzel bir başarı yakaladık. Bunu da çok yakında duyuracağız” diye konuştu.

 

Selahattin Büyük ayrıca bir kaç gün içinde CHP yönetimi ve Toprak Mahsulleri Ofisi yetkilileriyle de biraraya geleceklerini ve çok önemli bir görüşme yapacaklarını belirtti.Fotoğraf Galerisi