Anasayfa / Sektörden Haberler / RAMAZAN BAYRAMINDA SEKTÖR TATİL YAPIYOR

RAMAZAN BAYRAMINDA SEKTÖR TATİL YAPIYOR

15 Haziran’da başlayacak olan Ramazan Bayramı’nda bazı illerde fırınlar kapalı olacak. Bazı illerde ise nöbetçi fırınlar çalışacak.

Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Bekir Karadaban yazılı açıklamada yaptı. Karadaban, “Ramazan bayramında fırınlarda çalışan işçilerimizin bayram tatili yapabilmeleri için bayramın 1. ve 2. günü (15-16 Haziran 2018) tarihinde fırınlarımızda ekmek çıkmayacaktır. Bayramın üçüncü günü işçisini temin eden fırınlarımız çalışacaktır. Bayramda ekmek sıkıntısının yaşanmaması için tüm tedbiler alınmıştır. Arefe günü (Perşembe) fırınlarımız tam mesaiyle çalışacak ve ihtiyaç olan ekmek miktarı üretilecektir” dedi.

Ramazan Bayramı’nda Isparta’da da nöbetçi fırınlar hizmet verecek.

Konuyla ilgili Isparta Belediyesi’nden yapılan açıklamada, bayram boyunca Yeşil Yayla Ekmek Fırını, Taş Değirmen Ekmek Fırını ve Merve Ekmek’in hizmet vereceği açıklandı..

İŞTE KARAMAN’IN NÖBETÇİ FIRINLARI

Karaman merkezde bu bayramda nöbetçi fırınlar görev yapacak. Karaman Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre;

Bayramın 1. Günü; Trabzon Ekmek, 2. Günü; Ergin Ekmek, Meltem Ekmek ve Birlik Ekmek 3. Günü de; Tünelsan Ekmek, Birlik Ekmek, Meltem Ekmek ve Ergin Ekmek Fabrikası nöbetçi fırınlar olarak bayramda açık kalacak.

SİVAS’TA DA NÖBETÇİ FIRINLAR ÇALIŞACAK

Sivas’ta Ramazan bayramında nöbetçi fırınlar belli oldu.
Ramazan Bayramı boyunca somun fırınlarının kapalı olmasından dolayı Sivas Belediyesi Zabıta Müdürlüğünce nöbetçi fırınlar belirlendi.

Buna göre; bayramın birinci günü; Lojmanlar Ekmek, Çetinler Ekmek, bayramın ikinci günü, Osmanoğulları Ekmek, Ali Kozan Ekmek bayramın üçüncü günü Öz Sarıgül Ekmek nöbetçi fırın olarak hizmet verecek

Kontrol

SEKTÖRÜN KALBİ ANKARA’DA ATACAK

Bu yıl Ankara’da 4.’sü yapılacak olan ve isim değiştirerek IBAKTECH adını alan Ankara Ekmek, Pasta …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir