Anasayfa / Fuarlar / KUŞADASI ARAP UNLU MAMUL İŞLETMECİLERİNİ AĞIRLADI

KUŞADASI ARAP UNLU MAMUL İŞLETMECİLERİNİ AĞIRLADI

Kuşadası Belediyesi ile Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği’nin katkılarıyla TURAB EXPO tarafından düzenlenen 4’üncü Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı Kuşadası Efes Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Çok sayıda Arap ziyaretçinin gezdiği fuarda, Türkiye’den önemli makine üreticileri stant kurdu.

Başlıksız 3

Gıda teknolojilerinin yanısıra, eş zamanlı olarak tarım ve otel ekipmanları sektörlerine ait fuarların da yapıldığı Efes Kültür Merkezi’nde düzenlenen fuarın açılışına çok sayıda Türk ve Arap sektör temsilcisinin yanı sıra Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, Aydın Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, Arap Birliği, Ürdün, Mısır, Yemen, Lübnan, Filistin, Fas ve Tunus Büyükelçileri, Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, KODER Başkanı Tacettin Özden, TÜRAP Genel Başkanı Sabuhi Attar, MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, MÜSİAD Aydın Şube Başkanı Murat Aksüt ile Arap ülkeleri ticaret ve sanayi odalarının başkanları katıldı.

22 Arap ülkesinden 500’den fazla Arap işadamının katıldığı fuarda, Fimak, Altuntop Makine, Atra Makine, Ayfa Fırın, Bakanoğlu Makine, Teksan Tava, Kumkaya, Ekon Makine, Corinox Makine, Topçusan Makine gibi önemli firmalar da stant açtı. Türk makine üreticilerinin stantları, fuarın düzenlendiği 10 gün boyunca doldu taştı.

Araplar’ın Türk ürünlerine büyük ilgi gösterdiğini belirten firma yetkilileri, Gıdavizyon’a yaptıkları değerlendirmede, ziyaretçilerin gösterdiği ilgiden memnun kaldıklarını ve önemli bağlantılar yaptıklarını dile getirdi.

HABER: ALAADDİN ORHAN

KAMERA: SEZGİN AKKOYUN

 

Kontrol

AGRO-PACK ERBİL KAPILARINI AÇIYOR

Avrupa ve Ortadoğu’nun en önemli gıda, ambalaj ve tarım fuarlarından biri olan Agro Pack 2018 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir