Anasayfa / Gıdavizyon TV / FIRINCILAR PAZAR TATİLİ YAPACAK

FIRINCILAR PAZAR TATİLİ YAPACAK

Ordu’nun Ünye ilçesinde fırıncıların tamamının katılımıyla, pazar tatili uygulamasının başlayacağı bildirildi. Buna göre her ayın ilk pazarı fırınlar kapalı olacak, ekmek çıkmayacak.

Konuyla ilgili açıklama Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Karadeniz Bölge Başkanı Murat Yüksel’den geldi. Yüksel, sektördeki üretim şartlarından dolayı kendilerine zaman ayıramadıklarını, fırınların genel bakımı ve temizliği içi pazar tatilinin sektör için şart olduğunu belirterek, hem fırın çalışanlarının hem de işletmecilerin böyle bir ihtiyacı her fırsatta dile getirdiğini hatırlattı.

Federasyon olarak; bu talepleri gözönünde bulundurarak harekete geçtiklerini ve hem ilçedeki bürokratlar hem de fırıncılarla sık sık biraraya gelerek konuyu değerlendirdiklerini anlatan Başkan Yüksel, ilçede 6 Mayıs tarihinden itibaren fırıncılara pazar tatili uygulamasının başlayacağını söyledi.

Uygulamanın şimdilik sadece her ayın ilk pazar gününü kapsadığını, diğer 3 pazar günü fırınların açık olacağını kaydeden Yüksel, tatilin ilçe sınırılarında faaliyet gösteren 60 fırını da kapsadığını hatırlattı. Vatandaşın  ekmek ihtiyacının, cumartesi gününden fazla çıkarılarak karşılanacağını anlatan Yüksel şöyle devam etti;

“Karar, Ünye Kaymakamlığı, Ünye Belediye Başkanlığı, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Ünye Gıda Maddeleri Satıcıları Esnaf Odası ve Türkiye Ekmek Üreticileri Federasyonu Karadeniz Bölge Başkanlığı tarafından birlikte yapılan istişare sonucunda alındı. Tatil, Ünye ilçesi sınırları içerisindeki tüm fırınları kapsıyor. Konuyla ilgili fırıncı esnafımıza tebligatlar yapıldı. Bu uygulama fırıncılardan gelen talep üzerine hayata geçirildi.”

Murat Yüksel, kararın ramazan ayında uygulanmayacağını, Ramazan Bayramından sonra yeniden yürürlüğe gireceğini de sözlerine ekledi.

 

Kontrol

MERSİN FIRINCILARI SORUNLARLA BOĞUŞUYOR

Akdeniz Bölgesi’nin en büyük illerinden Mersin’de fırıncılar zor günler yaşıyor. Son dönemlerde yaşanan maliyet artışlarına …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir