Anasayfa / Fuarlar / ARAP İŞADAMLARINDAN SEKTÖRE BÜYÜK İLGİ

ARAP İŞADAMLARINDAN SEKTÖRE BÜYÜK İLGİ

Arap ülkelerinde faaliyet gösteren unlu mamul üreticilerinin ve sektörle ilgilenen iş adamlarının Türk unlu mamul makinelerine ilgi gösterdiği ve Türkiye’den alışveriş yapmak istedikleri belirtildi.

Başlıksız 1

Kuşadası Belediyesi ile Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği’nin katkılarıyla TURAB EXPO tarafından düzenlenen 4’üncü Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı’na Arap ülkelerinden çok sayıda ziyaretçi geldi. Ziyaretçiler, fuar alanında sergilenen makine ve ekipmanlara büyük ilgi göstererek, üreticilerinden bilgi aldı.

Fuara katılan Türk unlu mamul makineleri üreticileri, Arap ülkelerinden fuara gösterilen ilgiden memnundu. Çok sayıda iş bağlantıları yaptıklarını belirten makine üreticileri, bazı ziyaretçilerin kapora bile verdiklerini söyledi.

Gıdavizyon’un konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Türk Arap Ülkeleri İşbirliği Derneği ve TURAB EXPO Genel Koordinatörü Adil Aktar, talebin Arap ülkelerindeki işbirliği kuruluşları ve işadamları derneklerinden geldiğini, Araplar’ın Türk makinelerine büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

Kontrol

AGRO-PACK ERBİL KAPILARINI AÇIYOR

Avrupa ve Ortadoğu’nun en önemli gıda, ambalaj ve tarım fuarlarından biri olan Agro Pack 2018 …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir