PASTART İZMİR'E TEKBAŞ UN DAMGASINI VURDU

PASTART İZMİR'E TEKBAŞ UN DAMGASINI VURDU


“Pasta Şehri İzmir” sloganıyla Kültürpark’ta gerçekleştirilen Pastart İzmir, İzmir’in gurme turizminden aldığı payı artırmak ve kentin unlu mamul zenginliğini sergilerken, sektör temsilcileri arasındaki dayanışmayı güçlendirmek için düzenlendi.Halka açık ve ücretsiz olarak düzenlenen festivale, pastacılık ham madde üretici ve tedarikçileri, endüstriyel ve ev tipi pastacılık makine ve aparatı üreten firmalar ile nihai tüketiciyi hedefleyen sektör temsilcileri katıldı.

Aralarında Tekbaş Un ve Altuntop Makine'nin de bulunduğu 80 firmanın katılım ya da etkinlik sponsoru olarak iştirak ettiği festivali onbinlerce kişi ziyaret etti. Pasta festivali tadım, tanıtım ve ikramların yanısıra üç gün boyunca süren söyleşi, yarışma ve atölyeler ile de dikkat çekti.

Festival kentinin simge ürünleri boyoz, gevrek ve kumruya ilişkin etkinlikleri ise göz doldurdu. Boyoz Sokağı'nın sponsoru olan Tekbaş Un, festival boyunca standında renkli sunumlar gerçekleştirdi.Adeta birer şova dönen sunumlarda, Tekbaş Un'un ürünleriyle yapılan, hünerli ve tecrübeli ustalarının elinden çıkan boyoz, ekmek ve unlu mamullerin tadına bakmak isteyen ziyaretçiler adeta birbiriyle yarıştı.