KOCAELİ'DE HALK EKMEK ODANIN KONTROLÜNDE OLACAK

KOCAELİ'DE HALK EKMEK ODANIN KONTROLÜNDE OLACAK


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Fırıncılar Odası arasında, halk ekmek konusunda önceki gün bir protokol imzalandı. İmza töreninin ardınan basın toplantısı düzenleyen Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, halk ekmek konusunda açıklamalarda bulundu.

İlk uygulamanın İzmit'te başlayacağını belirten Sarı, " İzmit Belediyesi tarafından imza altına alınan protokol kapsamında, yerleri müştereken belirlenen 13 satış noktasında, protokol gereği Büyükşehir Belediyesi tarafından konacak satış büfeleri ile ilk uygulama başlamış olacaktır” dedi.

Halk ekmeğin 200 gram olacağını ve  1 TL’den satılacağını belirten Sarı, “Lezzeti, tadı ve kalitesiyle örnek olan, Kocaeli ekmeğinin üreticisi Fırıncı Esnafı tarafından, yine aynı kalitede ve lezzette üretimi yapılacak 200 gramlık 1 TL’lik fiyatlandırılmasıyla, tekli ya da çiftli olarak, en kısa zamanda başta İzmit ilçesinin ve daha sonra diğer ilçelerimiz olmak üzere tüm Kocaeli halkının sofralarında yer alacaktır. Talebe göre de 400 gram ekmek 2 TL’den satışa sunulabilir. Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi günleri 06.00-08.00, 12.00.14.00, 17.00-19.00 saatleri arasında satış gerçekleşecek. Pazar günleri ve resmi tatillerde kapalı olacak. Vatandaşın talebine göre ekmek satışları devam edecek. İlk etapta büfe başı bin ekmek düşünüyoruz ancak talep iki bin olursa iki bin üreteceğiz. İhtiyaca göre hareket edeceğiz” diye konuştu.