İSTANBUL FIRINCILAR ODASI'NA YENİ TEMSİLCİLİK

İSTANBUL FIRINCILAR ODASI'NA YENİ TEMSİLCİLİK


Yıldıztepe Mahallesi Şehit Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy Caddesi üzerinde faaliyete geçen ve Bağcıların tanınmış fırıncılarından Dursun Düzel'in başında olduğu temsilciliğin açılışı nedeniye bir tören düzenlendi.
Törene İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, EKÜDER Başkanı Ahmet Zeki Sarıhan ile ilçelerden gelen fırıncı temsilcileri ve fırıncılar katıldı. Açılış öncesi fırıncılar biraraya gelerek sohbet etti. Fırıncılar, ekmek fiyatlarının yetersiz olduğunu belirterek, Başkan Çetin'den yeni fiyat alınmasını talep etti.
Sohbetin ardından kurdele kesimine geçildi. Kurdeleyi Oda Başkanı Erdoğan Çetin, Dursun Düzel ve protokol birlikte kesti.
Kurdele kesim töreninden sonra Gıdavizyon'a bir açıklama yapan Başkan, sektör adına önemli bir açılış olduğunu belirterek, bu tür temsilciliklerin yakın bir zamanda il geneline yayılacağını ve hedeflerinin İstanbul'daki bütün ilçelere temsilcilik açmak olduğunu belirtti.
İstanbul Fırıncılar Odası Bağcılar Temsilciliği yöneticileri Dursun Düzel ve Nevzat Kodak da şubenin İstanbul fırıncılarını biraraya getirme açısından önemli olduğunu vurguladı. Bağcılar'da fırıncıların sıkıntılı günler yaşadıklarını ve para kazanamaz hale geldiğini belirten Düzel ve Kodak, ilçe temsilciliği olarak fırıncılar için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.
Açılışın ardından katılımcılara çiğköfte ve yemek ikram edildi. Törenin sonrasında ilçedeki fırıncılar ve İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin toplantı yaparak sorunları konuştu.