HAMURA BU KEZ MİNİK ELLER ŞEKİL VERDİ

HAMURA BU KEZ MİNİK ELLER ŞEKİL VERDİ


Fırın Makinelerinin duayen firmalarından Fimak, sektörün lider un üreticilerinden Tekbaş Un ve Konya'nın en büyük unlu mamul üreticilerinden Ebrar Unlu Mamulleri, çok önemli bir sosyal sorumluluk projesini hayata geçirmek için festivalde yerini aldı.

Fimak'ın öncülüğü, Tekbaş Un ve Ebrar Unlu Mamulleri'nin desteğiyle düzenlenen "Bir Ekmek Bir Mutluluk" etkinliğinde amaç, çocuklara ekmek sevgisini aşılamak ve ekmek israfı konusunda hem onları hem toplumu bilinçlendirmek.  Bu kapsamda FİMAK'ın standında keyifli etkinlikler düzenlendi.

Standa gelen çocuklar, Tekbaş'ın kaliteli ürünleriyle açılmış hamurlara, Ebrar Unlu Mamulleri'nin ustaları gözetiminde şekiller verdi. Hamuru açan minik eller olunca ortaya keyifli görüntüler çıktı. Çocuklar hallerinden memnundu. Bir yandan hoşça vakit geçirirken, diğer yandan da hayallerindeki şekilleri verdiler hamura.
Minik ellerin yoğurduğu hamurlar daha sonra pişirildi ve onu yapanlara hediye edildi. 

"Bir Ekmek Bir Mutluluk" etkinliği sadece bununla sınırlı değil. Ebrar Unlu Mamulleri ve Fimak Makine'nin ustalarının ellerinden çıkan lezzetli ekmekler, bağış karşılığında ziyaretçilerle buluşturuldu.  Toplanan paralar ise kısa adı KİMSEV olan Korumaya Muhtaç ve Kimsesiz Çocuklar Vakfı'na bağışlanacak.Amaç kutsal, etkinlik de keyifli olunca FİMAK standı ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.