"HALK AYDIN, KOÇARLI'DAKİ HALK EKMEK FABRİKASINDAN  MEMNUN"

"HALK AYDIN, KOÇARLI'DAKİ HALK EKMEK FABRİKASINDAN MEMNUN"


Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan tarafından Nisan ayında hizmete sokulan Menderes Halk Ekmek fabrikası, 4 aylık sürede Koçarlılı vatandaşların ekmek masraflarından yaklaşık 350 bin liralık tasarruf yapmalarını sağladı.
Aydın’da bünyesinde halk ekmek fabrikası bulunan tek ilçe belediyesi olan Koçarlı Belediyesi’ne ait olan Menderes Halk Ekmek Fabrikası’nda, normalde fiyatı 1.5 lirayken tanesi 1 liradan satışa sunulan ekmek sayesinde Koçarlılı vatandaşlar ayda yaklaşık 75 bin liralık tasarruf yapmaya başladı. Gerek uygun fiyatı ve gerekse katkı maddesi içermeden, çam kozalağı ve odun ateşinde fırınlanan ekmekler hijyenik koşullarda üretilmesi sebebiyle de ilçedeki vatandaşlar tarafından tercih sebebi olurken, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan taleplerin fazla olması nedeniyle ilerleyen süreçte 4 bin ekmek imalatında artışa gidebileceklerini açıkladı.
“EKMEĞE ZAM UYGULAMAYACAĞIZ”
Nisan ayında koronavirüs salgını devam ederken hizmete giren Menderes Halk Ekmek Fabrikası’nda sokağa çıkma yasağı boyunca da ekmek üretimi ve mahallelerdeki ekmek satışının devam ettiğini belirten Başkan Kaplan, “Halk Ekmek Fabrikamız açıldığından bu yana hemşerilerimizin gösterdiği ilgiden gayet memnunuz. Halihazırda salgından kaynaklı olarak Aydın’da Koçarlı dahil bir çok ilçede 200 gram ekmeğe yüzde 20 zam yapılarak 1.5 liraya çıkartıldı. Biz ekmeğe zam yapmadan ve yüzde 50 daha ucuz fiyattan satışa devam ederek hemşerilerimizin ev ekonomilerine bir nebze de olsa katkı sunmaya devam edeceğiz. Nisan ayından bu yana 1 liradan satışa sunduğumuz ekmek sayesinde hemşerilerimizin ekmek masraflarında yaklaşık 350 bin lira kadar yani eski parayla 350 milyar liralık tasarruf yapmalarına da vesile olduk. Bu takriben yılda da yaklaşık 1 trilyon yani 1 milyon liralık tasarrufa da denk geliyor. Hâlihazırda bazen yoğun talep olması nedeniyle günde 6 bin 500 adet ekmek ürettiğimiz zamanlar da oluyor. İlerleyen süreçte ekmek imalatında da standart bir artışa gitmeyi planlıyoruz” dedi.
“DAHA BAŞKA PROJELERİMİZ DE HAYATA GEÇECEK”
“Koçarlılara kesintisiz hizmet için varız” diyen Başkan Kaplan, “Koçarlı’da ‘Gönül Belediyeciliği’ ile vatandaşımıza dokunan hizmetleri bir bir hayata geçirmeye devam edeceğiz. Seçimlerde amacımız sadece belediye başkanlığını kazanmak değil, bununla birlikte hemşerilerimizin gönlündeki yerimizi de mümkün olan en üst seviyeye çıkarmaktı. İnşallah bu doğrultuda da hedeflerimizden şaşmadan ilerleyeceğiz. Halk Ekmek Fabrikası da seçim sürecinde verdiğimiz sözlerden yalnızca bir tanesiydi. Daha başka projelerimiz de var. Görev süremiz boyunca bir çok hizmeti daha hemşerilerimizle buluşturacağız. Halk ekmeğin ardından hayat geçirdiğimiz aşevi projesi gibi bir çok projeyi daha hemşerilerimize sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Koçarlı’da Allah’ın izniyle bu dönem yapılamaz denilen bir çok projeyi hemşerilerimizin de destekleriyle bir bir hayat geçirerek, Aydın ölçeğinde de ilçemizin örnek gösterilmesine vesile olacağız” diye konuştu.