BELEDİYEDEN ÇÖLYAK HASTALARINA GIDA DESTEĞİ

BELEDİYEDEN ÇÖLYAK HASTALARINA GIDA DESTEĞİ


Sosyal Belediyecilik çalışmalarıyla kamuoyunun takdirini toplayan Eyyübiye Belediyesi, ilçede yaşayan 310 çölyak hastasını da unutmadı. İlçe genelinde bulunan 310 çölyak hastasına dağıtılmak üzere glütensiz besin maddelerini içeren gıda kolileri, Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünde düzenlenen programla, Çölyak Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Doğan’a teslim edildi.

Programa; Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Başkan Yardımcısı İlhami Günbeği, Çölyak Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Doğan ile Eyyübiye Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı personeller katıldı. Glütensiz özel ekmek ve unlu gıdalar tüketmek zorunda olan çölyak hastaları için hazırlanan gıda paketlerinde; mısır unu, karışık puding, tatlı kurabiye, mini kek, çikolata, makarna, un ve köftelik bulgur bulunuyor.

İlçe genelindeki dezavantajlı grupların her zaman yanlarında olduklarını ve çölyak hastalığı bulunan vatandaşlarımızın da emrinde olduklarını belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş,” Her kesimden vatandaşımızın her zaman hizmetinde olacağız.” dedi.