BAŞKAN DURAN'DAN KÜTAHYA'YA MODERN BİR TESİS

BAŞKAN DURAN'DAN KÜTAHYA'YA MODERN BİR TESİS


Dumlupınar Mahallesi Adiller Caddesi üzerindeki mekan, 1650 metrekare alan üzerinde hizmet veriyor. Dört katlı bir binada, modern teknoloji kullanılarak oluşturulan tesis 40 bin ekmek kapasiteli. Fırında 30 kişilik bir ekip 24 saat usulü ile hizmet verecek. Tesiste sabaha kadar ekmek ve unlu mamul satışı olacak.

Şimdilik sadece üretim ve satış yeri olarak hizmet verecek olan Öz Bereket Unlu Mamulleri'nin gelecekte fırın kafeye dönüştürülmesi planlanıyor. Bünyesinde yerel ürünlerin de bulunduğu 60'tan fazla ürün çeşidini barındıracak olan yeni tesisin fırın kafeye uygun olarak tasarlandığını anlatan Kütahya Fırıncılar Odası Başkanı ve Öz Bereket Unlu Mamulleri'nin işletmecisi Murat Duran, "Bunun için altyapımız hazır. Bir kaç küçük değişiklikle, yakın bir zamanda burayı bir fırın kafe haline getireceğiz. Kütahyalılar burada hem ekmeklerini alacak hem de elit bir ortamda, lezzetli unlu mamuller eşliğinde çaylarını yudumlayarak sohbetlerini edebilecek" dedi.

"RAHMETLİ BABAMLA EN BÜYÜK HAYALİMİZDİ"
Açtıkları yeni şubenin sektöre ve Kütahya halkına hayırlı olmasını dileyen Kütahya Fırıncılar Odası Başkanı Murat Duran," Tesisi açmadan önce araştırma yaptık ve bizim Sporkent dediğimiz o bölgede bir ihtiyaç olduğunu belirledik. O zaman babam da hayattaydı. Babam ve ortağımla beraber gezdik ve burası dikkatimizi çekti. Sonunda burayı açmaya karar verdik. Ama çeşitli nedenlerden dolayı harekete geçmemiz gecikti. Kısmet bugüneymiş. Rahmetli babam göremedi ama onun büyük bir hayalini yerine getirmiş olduk" diye konuştu.